Trepça eliminon 89-shin favorit

Trepça e ka eliminuar nga kupa skuadrën tjetër nga qyteti i Mitrovicës, Trepçën ’89 pas penaltive.

Trepça ka bërë befasinë më të këndshme të ndeshjeve gjysmëfinale në Digital Kupën e Kosovës.

Skuadra e Fidaim Haxhiut ka mposhtur liderin e Superligës dhe favoritin për të triumfuar në Kupë, Trepçën ’89 pas penalltive pasi loja e rregullt u mbyll 2-2.

Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërsa me të filluar e dyta, Samir Sahiti shënoi për vendasit.

Kur të gjithë priten që minatorët ta kthejnë rezultatin në skenë doli lojtari i talentuar Ergyn Ahmeti, i cili shënoi për 2-0.

89-shi u këndell në fund të ndeshjes, pasi shënoi fillimisht me Fiton Hajdarin në minutën e 88-të.

Në minutën e 93-të shënoi edhe Hasan Hyseni për ta dërguar ndeshjen në vazhdime.

Vazhdimet nuk sollën gola dhe ndeshja u vendos me penallti.

Pas ekzekutimit të penalltive fati i buzëqeshi Trepçës, që i bashkohet Besës, Llapit dhe Drenicës. /Telegrafi/

Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Mbretër për Ligën e Kampionëve, Real Madridi fiton ruletin e penalltive dhe eliminon kampionin

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

“Jemi të gatshëm ta shesim Florian Wirtz” - Bayer Leverkusen godet me një çmim të madh për yllin e tyre