Tottenham dhe Fiorentina eliminohen nga Liga e Evropës

Ka përfunduar me befasi 1/16 e finales në Ligën e Evropës.

Njëra nga skuadrat pretendente për ta fituar këtë garë, Tottenham Hotspurs është eliminuar befasisht nga Liga e Evropës.

Spurs kishin humbur ndeshjen e parë në Belgjikë 1-0 nga Gent, ndërsa në të dytën u ndalën në barazim 2-2.

Christian Eriksen dhe Wictor Wanyama shënuan golat për vendasit, ndërsa Harry Kane me një autogol dhe Perbet barazuan për mysafirët në 2-2.

Kujtojmë që Tottenham luajti me një lojtar më pak nga minuta e 40 kur Dele Alli u përjashtua me karton të kuq.

Ndërkohë edhe Fiorentina ka befasuar duke u eliminuar në shtëpi nga Borussia Moenchegladbach duke pësuar 2-4.

‘Viola’ kishte triumfuar ndeshjen e parë në udhëtim 0-1 dhe e nisi ndeshjen në mënyrë shumë të mirë duke kaluar në epërsi 2-0 falë golave nga Nikola Kalicin dhe Borja Valero.

Por mysafirët ngushtuan epërsinë në minutën e 44-të nëpërmjet Lars Stindl.

Stindl shënoi për 2-2 në minutën e 47-të, ndërsa tetë minuta më vonë kaloi skuadrën e tij në epërsi.

Në minutën e 60-të, mbrojtësi Christensen shënoi për 2-4 dhe eliminimin e Fiorentinës.

Tottenham – Gent 2-2

Thellohet skandali – Florentino Perez takoi gjyqtarin para nisjes së El Clasicos

Vetëm pesë lojtarë janë

Vetëm pesë lojtarë janë "të paprekshëm" te Barcelona - të tjerët janë në shitje

A u vodh Barcelona në El Clasico? Cafu deklarohet shkurt dhe qartë

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Është historia e futbollit dhe mbijeton si një shofer taksie: Makthi i persekutimit dhe internimit të Hakan Sukur