0Shares

Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi ka arritur edhe një sukses të madh në karrierën e saj.

Xhudistja kosovare ka arritur të triumfojë në kampionatin evropian duke zënë vendin e parë.

Pejania arriti ta mposhtë bindshëm në finale xhudistin ruse, Alesya Kuznetsova.

Kjo finale ishte deri në kategorinë 52 kilogramë.

Këtë sukses Kelmendi e arriti për herë të tretë në karrierën e saj.

Kampionati evropian është mbajtur në kryeqytetin e Polonisë në Varshavë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)