0Shares

Një telefonatë e mbërritur në sallën operative të policisë ka shpëtuar jetën e një 37-vjeçari i cili tentoi të vetëvarej. Ngjarja ndodhi paraditen e sotme në rrugën “Karl Gega”, pranë Stacionit të Trenit në Tiranë.

Burime policore thanë për NOA se 37-vjeçari Astrit Merja u gjet nga forcat policore i varur në litar në një kasolle teksa përpëlitej.

Ndërhyrja e menjëhershme e policisë i shpëtoi jetën Merjas, i cili u transportua me urgjencë drejt spitalit.

Nga hetimi doli se 37-vjeçari tentoi t’i jepte fund jetës në kushte të rënda të depresionit. Megjithatë po vijojnë hetimet për të zbuluar shkaqet e plota të kësaj ngjarjeje.

“Ka qenë një telefonatë anonime e cila i shpëtoi jetën Astrit Merjas në sekondën e fundit. Policia e gjeti Merjën teksa përpëlitej në litar”, thanë burimet policore. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)