0Shares

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka komentuar fitoret e xhudisteve tona, duke thënë se ato po vazhdojnë t’i sjellin Kosovës lajme të mira, gëzime të mëdha dhe momente krenarie.

“Majlinda Kelmendi dhe xhudistet tona po vazhdojnë t’i sjellin Kosovës lajme të mira, gëzime të mëdha dhe momente krenarie”.
“Me medaljen e sotme të artë, ajo shënoi hat-trick në Kampionatin Evropian të Xhudos”, ka shkruar Thaçi.

Kujtojmë që Majlinda Kelmendi triumfoi në finale duke marrë medaljen e artë përballë xhudistes ruse.

Ndërkohë Nora Gjakova mori medaljen e bronztë në kampionatin evropian që u mbajt në Poloni. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)