0Shares

Në kuadër të Samitit vjetor Botëror të Paqes 2013, Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi u takua me kryeministrin e Shri Lankës, Dissanayake Mudiyanselage Jayaratne.

Në këtë takim, kryeministri Thaçi i dorëzoi zyrtarisht kryeministrit Jayaratne kërkesën për njohjen e shtetit të Kosovës.

Kryeministri Thaçi e njoftoi kryeministrin e Shri Lankës edhe në lidhje me zhvillimet e fundit në Kosovës.

Përveç tjerash, dy kryeministrat biseduan për bashkëpunimin reciprok në mes të dy vendeve.

Nga ana e tij, kryeministri i Shri Lankës, z. Jayaratne e ftoi kryeministrin Thaçi për një vizitë në Shri Lankë, ndërsa premtoi se me vëmendje të veçantë do të shqyrtojë kërkesën për njohje të Kosovës. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)