0Shares

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi pas përfundimit të takimit me Ivica Dacicin në Bruksel, është nisur drejt Koresë Jugore.

Për vizitën e kryeminsitrit në Korenë e Jugut ka njoftuar ministrja e Integrimit Evropian, Vlora Çitaku, në rrjetin social Twitter.

“Vizita e Kryeministrit në Korenë e Jugut shënon vizitën e parë zyrtare Seul!”, ka shkruar Çitaku.

Koreja Jugore është ndër vendet e para që e kanë njohur pavarësinë e vendit tonë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)