0Shares

Thaçi kujton deklaratën e presidentit Bush: “Mjaft është mjaft – Kosova është e pavarur!”

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka kujtuar deklaratën e famshme të presidentit amerikan, Xhorxh Bush, i cili po në këtë muaj, para 10 vjetësh, kishte deklaruar se mjaft është mjaft, Kosova është e pavarur.

“10 vjet më parë në këtë muaj, presidenti George W Bush konfirmoi atë që ne kemi qenë duke pritur për një shekull. Faleminderit përjetësisht”, ka shkruar Thaçi në Twitter.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)