0Shares

Është një supë tipike mesdhetare, plot shije dhe në të njëjtën kohë e shëndetshme.

Përbërësit:

▪ 1.5 litra lëng peshku
▪ Selino
▪ Majdanoz
▪ Kripë
▪ Piper
▪ 3 kokrra patate
▪ 3 karota
▪ 8 mashurka
▪ 2 domate
▪ 3 lugë vaj
▪ Qepë

Përgatitja:

Lajmë perimet me ujë të bollshëm dhe më pas i presim në formë kubike.

Në një tenxhere me vaj hedhim qepë të grirë hollë dhe pasi e përziejmë derisa të zverdhet, shtojmë karotat, selino, mashurka dhe pak miell.

Pas këtij procesi hedhim domatet të cilave iu duhet hequr lëkura.

Lëngu i peshkut të cilin duhet ta përgatisim që në fillim, i hidhet masës së përzier dhe e lëmë të marrë valë. Më pas hedhim patatet dhe i lëmë të ziejnë rreth 10-15 minuta.

Supës i hidhet në fund majdanoz, selino, piper dhe kripë sipas dëshirës.

Gjatë kohës së shërbimit në pjatë i hedhim copëza tul peshku të cilat janë të ziera dhe të pastruara nga halat.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)