0Shares

Dy punëtorë të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), janë sulmuar të mërkurën në Prishtinë gjatë shkyçjeve të konsumatorëve borxhlinj.

Sipas zyrtarëve të KEK-ut të dy punëtorët e sulmuar kanë qenë duke kryer shkyçjen e konsumatorëve nga rrjeti i energjisë elektrike.

Ata kanë treguar se nuk kanë filluar ende t’i shkyçin konsumatorët për faturat e muajit janar, por vetëm për ata konsumatorë të cilët kanë borxhe me të vjetra. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)