Stërvitje e lehtë për kampionin e NBA-së (Video)

Mbrëmë janë zhvilluar pesë ndeshje në kuadër të ligës më të fortë të basketbollit në botë.

Detroit Pistons ishte kafshatë e lehtë për kampionin aktual të NBA-së, Cleveland Cavaliers.

Cleveland prej minutës së parë treguan se do të arkëtonin pikët e plota, e cila rezultoi në fund me një fitore pre 38 pikësh, përkatësisht me rezultat 128-96, transmeton Telegrafi.

LeBron James regjistroi ‘triple-double’ në saje të 16 pikëve, 12 asistimeve dhe 11 kërcimeve, por koshashënuesi më i mirë ishte Kyrie Irving me 26 pikë.

Në anën tjetër tek Detroit u dallua Tobias Harris me 17 pikë.

Vlen të theksohet se basketbollistët e Cavs kanë shënuar 19 herë nga vija e tre pikëshit.

Pas kësaj, Cleveland ka bilanc prej 44 fitoreve dhe 22 humbje ndërsa Pistons ka 34 humbje dhe një fitore më pak se sa pësimet. /Telegrafi/

Rezultatet tjera:

Brooklyn 104-122 Oklahoma

New York 87-81 Indiana

Golden State 106-104 Philadelphia

New Orleans 100-77 Portland

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës