0Shares

Liverpooli ka konfirmuar se 18 vjeçari, Raheem Sterling, ka nënshkruar kontratën e tij të parë afatgjate me klubin nga Anfield.

Sterling ishte lidhur me një kalim te Manchester United, por Liverpooli ka përshpejtuar procesin dhe e ka mbajtur në klub anësorin e talentuar.

“Është ëndrra e secilit 18 vjeçar, jam vërtet falënderues që jam në një klub kaq të madh. Ka edhe aq shumë për t’u bërë. Unë ende nuk kam filluar karrierën time. Shpresoj se pas vitit të ri do të arrij të bëj më të mirën për ekipin”, është shprehur Sterling.

Edhe Brendan Rodgers kishte fjalë të mira për rinovimin e Sterling, duke thënë se është sukses i madh nënshkrimi i tij me klubin”. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)