0Shares

Sony ka njoftuar se ka shitur mbi 900,000 njësi të produktit PlayStation VR. Lajmi u bë public nga Andrew House, përfaqësues i kompanisë në Japoni.

Pajisja është lansuar në tetor të vitit të kaluar me çmim prej 399 dollarëve. House poashtu bëri të ditur se qëllimi i brendshëm i kompanisë ishte të shesë një millionë njësi deri në prill, gjë që duket mjaft e arritshme tani.

PlayStation VR duket të jetë mjaft përpara konkurrencës – sipas një raporti të SuperData Research, deri në fund të 2016 janë shitur gjithsejt 243,000 njësi Oculus Rift dhe 420,000 njësi HTC Vive.

Duke folur për famën e pajisjes në Japoni, House deklaroi se njerëzit atje presin në linjë të gjata jashtë dyqaneve kur ka stoqe të reja.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)