0Shares

Rritja e përdoruesve të Snapchat ka pësuar rënien më të madhe të viteve të fundit, pasi që Snap Inc. nuk ka arritur pritjet e Wall Street për tremujorin e parë.

Snap ka shtuar 8 milionë përdorues të ri ditor në tre muajt e parë të vitit, duke prezantuar rritje vjetore prej 36 për qind.

Në të njejtën periudhë gjatë vitit të kaluar, Snapchat është rritur për 52 për qind, në aspektin e përdoruesve aktiv ditor.

Dobësimi i rritjes së Snapchat ka ndodhur si pasojë e intensifikimit të Facebook në imitimin e formatit të storjeve të Snapchat në linjën e tyre të aplikacioneve. Së fundmi, Instagram Stories ka tejkaluar Snapchat duke arritur 200 milionë përdorues ditor.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)