0Shares

Skype së shpejti mund të ndodhë të jetë në dispozicion përmes shfletuesve të internetit. Microsoft, në të vërtetë, publikoi konkursin për vendin e punës përmes të cilit kërkohen njerëzit të cilët do të punojnë në zhvillimin e këtij funksionaliteti të ri.

Kërkohen lojtarë ekiporë besnik të cilët do të integrojnë zgjidhjet ekzistuese Skype në web me përkrahjen për shërbimet backend. Kërkohet dituria e HTML5 dhe JavaScript-it, e në përputhje me politikën e re të Microsoftit “plug-in free Internet”, Silverlight dhe Adobe Flash nuk përmenden gjëkundi. Kjo do të thotë se Skype do të jetë në dispozicion për të gjithë, pa pasur parasysh llojin e kompjuterit, versionin e shfletuesit ose ndonjë shtesë të caktuar.

Rezultati i punës suaj do të përdoret nga qindra miliona shfrytëzues falënderues në mbarë botën, thuhet në konkursin e Microsoftit. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)