0Shares

Otagi Nenbutsu-Ji është një tempull budist në Kioto të Japonisë.

Përveç adhurimit të tij fetar, ky vend është edhe atraksion turistik me figurat e tij.

Të skalitura nga guri, në këtë vend gjinden më shumë se 1,200 skulptura dhe secila prezanton në mënyrë të ndryshme shprehjen e fytyrës së njeriut, por gjithsesi të lumtur.

Për t’u njoftuar më shumë me këtë vend mahnitës, ju ftojmë ta ndiqni storjen e mëposhtme, të përgatitur nga RTV Dukagjini.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)