0Shares

Fiorentina e ka huazuar Mohamed Sissokon nga Paris Saint-Germaini me opsionin për ta blerë në fund të sezonit.

Gjatë kësaj javë drejtuesit e Violas njoftuan se po përpiqen që ta kthejnë ish-mesfushorin e Juventusit në Serie A, ndërsa tash kanë bërë të ditur se transferimi është realizuar.

“Fiorentina njofton se ka siguruar të drejtat e lojtarit Mohamed Sissoko nga Paris Saint-Germain. Futbollisti vjen si huazim me të drejtën për ta blerë”, thuhet në komunikatën e klubit nga Firence. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)