0Shares

Në provincën veriore të Sirisë, Idlib raportohet se kanë shpërthyer tri makina-bombë, ku si pasojë kanë vdekur 22 persona, ndërsa janë plagosur më shumë se 30 të tjerë.

Një zyrtar i qeverisë siriane ka njoftuar se shpërthimet kanë godituri autostradën kryesore dhe një rreth-rrotullim, raporton AP.

Vëzhguesit Britanik për të drejtat e njeriut në Siri kanë thënë se sulmet me bomba në rajonin e Idlib-it kishin cak qendrën rajonale të sigurisë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)