0Shares

Pasi siguroi pjesëmarrjen në Ligën Ballkanike, Sigal Prishtina është në përgatitje intensive për pjesëmarrjen në këtë ligë ku pritet t’i zhvillojë tetë ndeshje miqësore me skuadrat e kësaj lige.

Disa ditë më parë, zyrtarët e basketbollit të Kosovës dhe të Prishtinës, shkuan për një vizitë dyditore në Sofje të Bullgarisë, në selinë qendrore të Ligës Ballkanike.

Përveç plotësimit të disa kushteve, Prishtina në koordinim me përfaqësuesit e BIBL, do të aranzhojnë tetë ndeshje miqësore-testuese, prej tyre katër në Prishtinë me skuadrat e Ligës Ballkanike.

Ndeshjet pritet të zhvillohen gjatë muajve janar, shkurt, mars, në vitin e ardhshëm./Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)