0Shares

Trupi i femrave ka ndryshuar në mënyrë drastike përgjatë këtyre 60 viteve të fundit, ndërsa hulumtimet e reja veçse e kanë konfirmuar se sa shumë ka ndryshuar.

Në vitin 1957, një femër britanike ishte mesatarisht 157 cm e gjatë dhe peshonte 61 kg, ndërsa tani, pas 60 viteve, femrat janë “rritur”, transmeton Telegrafi.

Ditëve të sotme, femrat britanike janë mesatarisht 165 cm të gjata dhe peshojnë 69 kg.

Gjëja që më së shumti vërehet në mesin e këtyre ndryshimeve, është edhe rritja enorme e madhësisë së gjokseve.

Këto statistika janë përpiluar nga brendi i të brendshmeve “Bluebella”, që i kishte hulumtuar të dhënat e ndryshimit të formave trupore përmes të dhënave të marra nga industria e modës, nga anketime të ndryshme, nga zyra e statistikave dhe nga NHS. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)