0Shares

Kryetari i Lipjanit, Shukri Buja, ka humbur garën për të parin e Partisë Demorkatike të Kosovës në këtë qytet.

Buja ka humbur në garë nga Fitim Selimi, i cili është zgjedhur kryetar i Degës së PDK-së në Lipjan, raporton “Zëri”.

Buja njihej si njeri i fortë i PDK-së, ndërsa ka qenë edhe një prej komandantëve të UÇK-së në atë zonë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)