0Shares

Gjeorgjia ishte shteti i dytë në botë pas Armenisë, i cili e kishte pranuar krishterimin si fe zyrtare.

Kështu që, në të gjitha lokacionet e vjetra pagane për ritual, banorët kishin ngritur ndërtesa të krishterimit.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)