0Shares

Qamile Fetahaj Kajtazi

Në një enë qitet e bardha e vezëve dhe rrahet derisa të mpikset. Pastaj i shtohet limoni e kripa. Lëngu i mishit hiqet nga zjarri dhe 3-4 minuta para se të shërbehet, shkuma i qitet me një lugë çaji.

5 Toptha nga shkuma e vesë

Përbërësit:
* Për 1l lëng mishi
* 2 ve
* 3-4 pika limoni
* kripë

Librin me receta “Befasi të kuzhinës”, mund ta porositni online në webfaqen www.befasitekuzhines.com

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)