Shqipëria mposht Greqinë, Kosova humb edhe nga Malta

Shqipëria ka shënuar fitore në minutën e fundit ndaj Greqisë duke fituar 2-1, ndërsa Kosova e ka pësuar humbjen e tretë më radhë kësaj radhe ndaj Maltës.

Vashat e Afërdita Fazlisë kanë pësuar humbjen e tretë në tri ndeshje.

Kësaj radhe u dorëzuan ndaj Maltës me rezultat 3-1.

Kushieri shënoi dy herë në fillim të ndeshjes në minutat 12′dhe 27′, ndërsa  Theuma shënoi një minutën e 38-të.

Golin e vetëm për Kosovën e shënoi Shala në fund të ndeshjes.

Kombëtarja shqiptare e femrave ka siguruar një kualifikim madhështor për në raundin eliminator të Kupës së Botës 2019 duke mposhtur në minutën e fundit Greqinë me rezultatin 2-1 në takimin e fundit të vlefshëm për Grupin B paraeliminator.

Doçi e kaloi në epërsi Shqipërinë, ndërsa Greqia barazoi me Natin menjëherë. Kur të gjithë pritën një barazim në këtë ndeshje në skenë doli Velaj që shënoi për 2-1. /Telegrafi/

SHQIPËRI – GREQI 2-1

Doçi 16′, Velaj 90′ / Nati 18′

KOSOVË – MALTË 1-3

Shala 80′ / Kushieri 12′, 27′, Theuma 38′

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës