0Shares

Gatuani ëmbëlsirë të shijshme me bademe dhe kakao.

Përmbajtja:

▪ 200 g miell
▪ 1,5 pluhur për ëmbëlsira
▪ 75 g kakao
▪ 50 g bademe të grira
▪ 10 lugë ëmbëltues artificial në pluhur
▪ një lugë e vogël kripë
▪ 250 ml ujë
▪ 250 ml vaj kokosi
▪ një lugë e vogël ekstrakt vanilje

Përgatitja:

Përzieni miellin, pluhurin për ëmbëlsira, pluhurin e kakaos, bademet e grira, ëmbëltuesin artificial pluhur dhe një lugë të vogël kripë.

Shtoni ujin e ftohtë, vajin e kokosit dhe një lugë të vogël ekstrakti vaniljeje, tundni në përbërjen e butë.

Qiteni në enën e përgatitur dhe piqeni 25 deri 30 minuta në furrë, të ngrohur më parë në 180 gradë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)