0Shares

Zyrtarët amerikanë thanë se administrata e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump planifikon t’u shesin armë në vlerë 110 miliardë dollarë trupave të Arabisë Saudite gjatë këtij vikendi kur Trump do të vizitojë këtë shtet, transmeton AP.

Agjencia shkruan se në këtë pako përfshihen tanke, anije ushtarake, sisteme të raketave të mbrojtjes, si dhe teknologji të sigurisë kibernetike.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)