0Shares

Përbërësit:

* 2 speca të kuq
* 100 gr fasule të kuqe të konservuara
* 100 gr misër i zier
* 2 kuti peshk Ton
* kripë, piper, vaj ulliri, uthull balasamike

Përgatitja:

1. Presim specat në kubikë të vegjël dhe i skuqim pak në vaj dhe i lëmë të ftohen.

2. Përziejmë në një tas specat, fasulet, misrat dhe peshkun ton.

3. I hedhim kripë, piper, vaj dhe uthull sipas dëshirës.

Mund të shoqërohen me salcë pikante dhe të ëmbël dhe me byreçka meksikane të skuqura.

/Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)