0Shares

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, në Info Magazine të Klan Kosovës ka treguar se sa deputetë do të ketë partia ku ai bën pjesë.

“Sipas trendit të votimeve, koalicioni ka 30 deputetë. 24 deri 26 janë vetëm të LDK-së, e të tjerët të partnerëve”, ka thënë ai, duke shtuar se LDK në këto zgjedhje ka votë të ruajtur, por jo votë të rritur. “Duhet të bëjmë vlerësimin, sepse pas 27 vjetësh kemi hyrë në koalicion parazgjedhor. Pritjet tona kanë qenë më të mëdha”.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)