0Shares

Alisher Usmanov ka bërë ofertë prej 1 miliard euro për t’i blerë të gjitha aksionet e klubit.

Rusi që ka 30 për qind të klubit ka një pasuri prej 11 miliardë euro dhe dëshiron ta blejë klubin.

Usmanov i ka shkruar aksionarit më të madh të klubit Stan Kroenke që të bisedohet për këtë.

Kronke aksionari më i madh i Arsenalit

Mësohet se rusi e ka cilësuar vlerën e Arsenalit 1 miliard funte dhe kjo ofertë është refuzuar, por ai ka përkrahjen e tifozëve.

Mësohet se Kroenke dëshiron t’i shes aksionet, por mund të kërkojë më shumë para.

Pritet të ketë zhvillime të reja pas Usmanov nuk është i kënaqur me gjendjen e klubit dhe mungesën e trofeve. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)