0Shares

Gjatë muajit të kaluar mediat kishin raportuar për një model të ri të tabletit të cilin do ta lansonte Asus, ndërsa tani në internet kanë rrjedhur imazhet e para të modelit të quajtur Asus Memo Pad 10.

Asus Memo Pad 10 i cili vjen me ekran të ndjeshëm në prekje me 10 inç në teknologjinë HD dhe rezolucion prej 1280 x 800 pikselëve, do të mbështetet nga procesori quad core 1.2GHz NVIDIA Tegra 3dhe 1GB RAM.

Karakteristikat tjera të Asus Memo Pad 10 përfshijnë edhe 16GB memorie të brendshme, kamerën e pasme me 5 mega-piksel dhe atë të përparme me 1.2 mega-piksel për video-komunikim. / Telegrafi /

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)