0Shares

Zëvëndëstrajneri i Barcelonës, Jordi Roura, iu është bashkuar radhës së gjatë të fytyrave prominente që kanë lëvduar Lionel Messin për suksesin e tij në ceremoninë e ndarjes së Topit të Artë.

“Ne duhet që të respektojmë shumë rëndësinë e asaj që Messi bëri për futbollin. Ai ka shkruar historinë”.

“Është arritje e jashtëzakonshme, por kur e shihni atë çdo ditë dhe e shihni se sa i thjesht është dhe sa në mënyrë normale ai i merr sukseset, haroni që është aq i madh”.

“Ne duhet që të përshëndesim të arriturat e tij”, ka thënë Roura.
Messi ka thyer rekordin e Gerd Muller prej 85 golave, duke realizuar në vitin 2012 hiç më pak se 91 gola.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)