0Shares

Presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell, ka gjetur kohë për ta lavdëruar trajnerin, Tito Vilanova, duke thënë se drejtori sportiv, Andoni Zubizarreta, ka marrë vendim brilant që e ka zgjedhur atë si trajner të klubit.

Vilanova e zëvendësoi Pep Guardiolan në fund të edicionit 2011/12 dhe kryesia e klubit janë shumë të kënaqur me mënyrën se si ai po e udhëheq klubin. Këtë edicion ai po prin në tabelë me 11 pikë epërsi ndaj ekipeve tjera.

“Tito ka talent, ai e kupton se çka është Barcelona, çka është La Masia dhe çka do të thotë të jesh katalan. Ishte vendim brilant i Zubizarretas që e zgjodhi si trajner”, ka thënë Rosell./Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)