0Shares

Presidenti i Bashkimit Evropian, Herman Van Rompuy, pas takimit me kryeministrin e Serbisë, Ivica Dacic ka përshëndetur përparimin e qeverisë së Serbisë në dialogun me Kosovën.

“Besoj se kryeministri Dacic do të bëjë gjithçka për të afruar Serbinë kah BE-ja dhe për të normalizuar raportet me Kosovën”, që është thelbësore për marrjen e datës për bisedime”, u shpreh Van Rompuy, raporton Rel.

Ndryshe, mbrëmë takimi i katërt mes kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Ivica Dacic i zhvilluar nën lehtësimin e shefes së diplomacisë evropiane, Catherine Ashton, ka rezultuar me një marrëveshje të përkohshme për doganat. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)