Roma vazhdon ndjekjen e Juves (Video)

Roma ka fituar ndaj Bolognas me rezultat 3-0.

Vendasit ishin dukshëm më të mirë dhe kjo ishte një fitore e lehtë për ata.

cwm82n-xgaap3aw

Goli i parë në takim erdhi nga Mohamed Salah në minutën e 13-të pas një asistimi nga Diego Perotti dhe me rezultatin 1-0 u mbyllë pjesa e parë.

Egjiptiani shënoi edhe dy herë në pjesën e dytë në minutat 62’dhe 72’ për ta kthyer Romën te fitoret pas atij barazimi ndaj Empolit.

cwm82n6wqaapzvu

Pas kësaj fitore Roma renditet në vendin e dytë me 26 pikë, kurse Bologna e Blerim Xhemailit në vendin e 15-të me 13 pikë.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës nga kryeqyteti është ndaj Atalantas. /Telegrafi/

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes