0Shares

Renault ka konfirmuar se Megane RS i ri do të jetë motor më të fuqishëm se sa që ka pasur ndonjëherë kjo kompani e prodhimit të veturave.

Versioni RS i Meganit aktual do të shtyjë forcat me modelet Honda Civic Type R ose Ford Focus RS.  Megane RS ka motor 2.0 turbo-benzinë me mbi 300 kuaj fuqi.

Besohet se ky motor do të zhvillohet në rreth 320 kuaj fuqi, aq sa ka edhe Civic Type R i ri.

Motori standard i veturës do të ketë ndërrues manual me gjashtë shpejtësi, por Renault si opsion do të ofrojë edhe ndërruesin automatik me gjashtë shpejtësi.

Sa i përket dizajnit, prodhuesi francez thotë se nuk do të ketë tepër “agresiv”, pasi kjo nuk përputhet me filozofinë e tyre estetike.

Ndryshe, modeli Megane RS do të ketë premierën gjatë këtij viti, transmeton KosovaPress.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)