0Shares

Buka në mënyrë krejtësisht tjetër!

Ju nevojiten:

– feta të holla buke apo tosti,
– 300 ml jogurt,
– 1 – 2 vezë,
– 2 domate,
– 50 g djathë të fortë,
– 100 – 150 g kaçkavall,
– 200 g tost sallami,
– Pak susam.

Përgatitja:

Kallëpin lyeni pak me vaj, rendisni nëpër skaj bukën, pastaj sallamin, kaçkavallin, domaten dhe djathin.

Mbështilleni me bukë dhe mbulojeni bukën.

Thyeni vezët, shtoni jogurtin, përzieni mirë dhe lyeni bukën sipër.

Rendisni fletët e kaçkavallit dhe qitni susam.

Piqeni në 200 gradë rreth 30 – 40 minuta deri sa të marrë ngjyrë të gështenjtë.

Prisni që buka pak të ftohet, pastaj priteni dhe kënaquni duke e ngrënë.

/Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)