0Shares

Pasi që të qëndrojë gjysmë ore në lëkurë, hiqeni maskën me ujë të ngrohtë dhe menjëherë do të vëreni dallimin.

Nëse keni probleme me rrudhat, do të duhej ta provoni recetën e thjeshtë, e cila është gjithnjë e më e popullarizuar midis femrave!

Përbërja e cila përgatitet nga vetëm një lugë të dy përbërësve eliminon rrudhat, posaçërisht ato në qafë të cilat më së vështiri hiqen, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– një lugë mjaltë organik
– një lugë glinë

Përgatitja dhe përdorimi:

Vetëm përzieni mjaltin dhe glinën dhe qitini në zonat të cilat janë të përfshira nga rrudhat, shkruan MyhealthyFoodTips.com.

Lëreni të veprojë në lëkurë rreth gjysmë ore dhe hiqeni me veprime të lehta, me ndihmën e ujit të ngrohtë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)