0Shares

Juventus do të jetë “formalisht” si në shtëpi në finalen e Ligës së kampionëve në Cardiff më 3 qershor.

Kjo ishte përcaktuar që para shortit të gjysmëfinaleve, ku skuadra e dytë që do të kualifikohej, në këtë rast Real Madridi do të konsiderohej mysafire.

Kjo do të thotë se Juventus do të zgjedhë të luajë me fanellën e parë, atë bardhezi, e cila automatikisht e bën të pamundur përdorimin e fanellës së bardhë tradicionale nga Reali.

Madrilenët zgjodhën të luajnë me fanellën “vjollcë” dhe jo atë të zezë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)