0Shares

Në njërën anë shefi i Listës Serbe, Sllavko Simiq, e në tjetrën deputeti nga kjo pakicë, Nenad Rashiq.

Kështu këta dy të hënën, dëgjuan fjalimin e Presidentit Hashim Thaçi, për themelimin e Ushtrisë, e cila nuk po mund të bëhet me ndryshime Kushtetuese pikërisht për shkak të refuzimit të “Listës serbe”

Rashiq, që ishte ministër në njërën nga Qeveritë e Thaçit kur ishte kryeministwr thotë se po çuditet me qëndrimet e kreut të shtetit, në relacionin mes serbëve dhe Ushtrisë.

Duke mos e precizuar saktë qëndrimin e tij, Rashiq, akuzon partnerët e koalicionit PDK-LDK se nuk janë aspak të hapur karshi “Listës së tyre, si partnert i tretë në martesën politike qeverisëse./Klan Kosova/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)