0Shares

Vendndodhja e fillimit të luftës së dytë botërore dhe ku rënia e komunizmit të Evropës Qendrore filloi.

Edhe pse me një të kaluar të tillë të trazuar, sot është një nga metropolet më të rëndësishme në Poloni.

Ndodhet në brigjet e detit Baltik, ndërsa Gdansk është porti kryesor i këtij shteti dhe një nga destinacionet turistike më të mëdha të saj.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)