0Shares

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni, duke iu përgjigjur deputetes së PDK-së, Ganimete Musliu, ka thënë se nga asnjë institucion vendor apo ndërkombëtar nuk është thirr, as si dëshmitarë, as si i akuzuar.

“Kurrë nga asnjë institucion vendor apo ndërkombëtar nuk jam thirr si dëshmitarë apo si i akuzuar. Kjo që u tha është shpifje, e kam një aktakuzë nga Serbia ku jam i dënuar me 15 vjet. Emblema e UÇK-së nuk është emblemë që duhet me u fsheh ata që kanë bërë krime luftës, emblema është e atyre që kanë bërë luftë të pastër të cilët duhet të qëndrojnë përballë dhe ta mbrojnë atë”, tha ai.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)