0Shares

Ministri qipriot i pjesës veriore, Lukas Luka i ka thënë kryetrarit të Qeverisë serbe, Rasim Lajicit se qëndrimi i Qipros është se kurrë nuk do të njohë pavarësinë e Kosovës.

Lajic e ka falënderuar Qeverinë qipriote për këtë qëndrim, transmeton “Beta”.

Në Beograd po qëndron edhe kryetar qipriot Dimitris Hristofjas. Ai pritet të ketë takime me kryetarin serb Nikolic dhe me kryeministrin Dacic, transmeton “Koha”. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)