0Shares

Qeveria e Republikës së Kosovës ka marrë vendim që të ndajë 150 mijë euro për Pakistanin, për përballimin e gjendjes së shkaktuar nga vërshimet.

Vlerësohet se 20 milionë banorë u dëmtuan nga vërshimet që kanë përfshirë disa pjesë të këtij vendi, ndërsa me këtë akt Kosova u bashkohet vendeve që i kanë dalë në ndihmë Pakistanit.

Në një njoftim të Zyrës së kryeministrit, bëhet e ditur se Qeveria e mori këtë vendim pas propozimit të bërë para dy ditësh nga presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)