0Shares

Edhe punonjësit e Facebook besojnë se Mark Zuckerberg është gabim në lidhje me përditësimet që bëhen në News Feed.

Një grup i të punësuarve të Facebook janë duke u organizuar si një “task force” për të kontestuar përfshirjen e rrjetit social me përhapjen e lajmeve të rreme në prag të zgjedhjeve, thuhet sipas BuzzFeed.

Grupi thuhet se nuk pajtohet me deklaratat publike të Zuckerberg për çështjen e lajmeve të pavërteta dhe ka në plan për të sugjeruar ndryshime që rrjeti social mund të bëjë për të përmirësuar përmbajtjen në News Feed.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)