0Shares

Paris Saint-Germaini e ka mposhtur Porton me rezultat 2-1 për t’u kualifikuar nga pozita e parë në Grupin A.

Thiago Silva i kaloi francezët në epërsi pas asistimit të Maxwell (30’).

Mirëpo, vetëm tri minuta më pas, Jackson Martinez e barazoi rezultatin, për t’i dërguar skuadrat në pushim me shifrat identike.

Golin e fitores për parisienët e shënoi Ezequiel Lavezzi (61’), ndërsa asistimi ishte i Jeremy Menez.

PSG është në krye të grupit me 15 pikë, dy më shumë se Porto në vend të dytë, ndërsa Dynamo Kyivi do të luajë në Europa League. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)