0Shares

Paris Saint Germain raportohet se ka filluar negociatat me Interin për të nënshkruar me mesfushorin Wesley Sneijder.

Trajneri i PSG, Carlo Ancelotti, së fundi tha se skuadra franceze nuk ka nevojë për Sneijderin e as për De Rossin, pasi ata presin arritjen e Lucas Moura në janar.

Megjithatë mediat italiane thonë se negociatat për transferimin e Sneijder janë në fazat e hershme, dhe holandezit do t’i ofrohet një marrëveshje trevjeçare e gjysmë, me një pagë prej 6.5 milionë euro në sezon.

Skuadra nga kryeqyteti francez shpreson ta transferojë Sneijder për 12 milionë euro. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)