Pse nuk festoi Messi? Mediat japin disa opsione

Barcelona arriti të shënojë fitore në minutat e fundit kundër Leganes (2-1) në La Liga.

Ishin 20 minuta të sikletshëm në fund të ndeshjes, pasi Unai Lopez barazoi në 1-1, pasi fillimisht kishte shënuar Leo Messi.

Në fund, Barcelona arriti t’i marr tri pikë, fal një penalltie të kthyer në gol nga Messi.

Por pse Leo Messi nuk festoi golin e fitores?

Messi luajti për 90 minuta, por edhe pse shënoi golin e fitores ai nuk u gëzua edhe pse me një barazim skuadra e tij do t’i kishte dhënë fund ëndrrës titull.

Ai pas golit mbajti emocionet në kontroll.

Për këtë foli edhe Luis Enrique, por duke mos dhënë sqarime.

“Unë nuk e kam shikuar këtë gjë dhe unë nuk jam ai që duhet të përgjigjet”, ishin fjalët e trajnerit.

Shumë kush e ka drejtuar gishtin kah trajneri, ndërsa ka mediume që thonë se lojtarit ende nuk ia ka kaluar hidhërimi me humbjen turpshme kundër PSG-së.

Ka të tjerë që e lidhin edhe me vonesën e rinovimit të tij, dhe sjelljet e lojtarit janë ato që tregojnë ndjenjat e tij./Telegrafi/

Araujo merr vendim për të ardhmen

Tevez u dërgua me urgjencë në spital në Buenos Aires pas dhimbjeve të mëdha në gjoks, argjentinasi mbetet ende i shtrirë

A u vodh Barcelona në El Clasico? Cafu deklarohet shkurt dhe qartë

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

"Ish-gjyqtari më i pasur në botë", është pronari i dy super bizneseve dhe ka pasuri neto më shumë se Mike Tyson