0Shares

Një mace shtëpiake në Australi shumë shpejt mund të thyej rekordin Guiness pasi mendohet të jetë më e gjata në botë. Ajo është sa tre mace normale.

Omar peshon 14 kg dhe i përket rracës ‘Maine coon’, e cila njihet për madhësinë e tyre.

Fotot e maces u bënë virale pas një postimi të pronares, Stephy Hirst në rrjetin social Instagram, transmeton oranews.

Më pas ajo u kontaktua nga Libri i Rekordeve Guiness, të cilët sugjeruan se macja e saj mund të ishte më e gjata në të gjithë botën.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)