0Shares

Prokurori i ka kërkuar Gjykatës së Lartë për të konfirmuar dënimin prej 21 muajsh burg për Lionel Messin.

Gjykata e Lartë e Barcelonës i ka bërë një kërkesë me shkrim Gjykatës Supreme ku kërkon shqyrtimin e çështjes së Messit për pasurisë e tij dhe babai i tij.

Gjatë seancës me dyer të mbyllura, Gjykata Supreme ka shqyrtuar të dhënat që ka paraqitur Leo Messi dhe babai i tij.

Shërbimi sekret e ndjek Messin, një agjent i është vënë pas në muajt e fundit Shërbimi sekret e ndjek Messin, një agjent i është vënë pas në muajt e fundit

Ata akuzohen për mashtrim tatimor dhe rrezikojnë 21 muaj në burg  që rëndon nga Gjykata e Barcelonës.

Më herët gjykata e Barcelonës e dënoi argjentinasi dhe babanë e tij për fshehje dhe mashtrim me vlerën 4.1 milionë euro përmes një rrjeti të kompanish ndërmjetëse.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)