0Shares

Gjykata Themelore në Prishtinë pritet të vendos nesër, nëse do të aprovojë kërkesën apo jo të Prokurorisë së EULEX-it për të paraburgosur Naser Kelmendin për tridhjetë ditët e ardhshme.

Këtë kërkesë, Prokurori i EULEX-it, që po udhëheq me rastin, e ka parashtruar në seancën e sotme.

Por, gjatë seancës ai ka hasur në kundërshtimin e palës mbrojtëse të Kelmendit.

Avokatët kanë paraqitur argumentet e tyre për lirimin e klientit të tyre, shkruan Express.

“Kemi paraqitur argumentet tona, jemi ankuar në kërkesën e Prokurorisë. Nesër presim të marrim vendimin e Gjykatës”, ka thënë Besnik Berisha një ndër mbrojtësit e Kelmendit para gazetarëve.

Gjykata themelore ka 24 orë afat ligjor për ta dhënë aktvendimin e saj pro ose kundër kërkesës për përcaktim të masës së paraburgimit. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)